Úszásoktatás
 

Úszásoktatásunk természetesen szintén klórmentes vízben, kiscsoportos órákon zajlik. Foglalkozásaink gyermekközpontúak, szakképzett oktatóink azon vannak, hogy minden gyermek megszeresse a vizet, az úszást és az addig félős gyermekek is bátran, biztonsággal közlekedjenek a vízben.



Úszásoktatás babaúszós babáknak (3,5 - 7 éves korig)

A konkrét úszásoktatás  csak három és fél éves kor után kezdődik el, ekkora már érettek ahhoz, hogy az úszásnemek részeit már összepárosítva is végrehajtsák, és több dologra is képesek koncentrálni anélkül, hogy ez nagyon igénybe venné őket.

Ilyenkor  már szülő nélküli csoportokban kezdenek neki az úszástanuláshoz. Azoknak a gyerekeknek, akik babúszásra jártak, rendkívül nagy előnyük van.  A merülést nem kell nekik külön tanítanunk, hiszen ezt pici koruk óta profin csinálják, buborékot fújnak víz alatt, tudják külön-külön az úszásnemek egyes részeit, mint szívecske, békaláb, karkörzés, csobogó láb és ami talán a legfontosabb, hogy imádják a vizet és önbizalmuk, bátorságuk miatt rendkívül jól lehet velük haladni. Eleinte ez csak szoktatás, hiszen meg kell tanulniuk hosszabb ideig összpontosítani, odafigyelni, megszokni, hogy többé már nincs ott a szülő biztonságot jelentő keze, és mi oktatók vagyunk a „szüleik” ez alatt a 45 perc alatt. Erre tekintettel lévén a szülők nem kísérhetik be őket az órára, mivel,  ha ott van a szülő, természetesen ő a legfontosabb ember, de a tanításhoz létszükség, hogy kialakuljon a gyerek-oktató közötti bizalom, kapcsolat. Az óra végét 15 perc játékidő követi.

Egy évben kétszer tartunk  nyílt napot, amikor a szülők végig nézhetik a foglalkozást, a gyerekek pedig büszkén bemutathatják addig szerzett tudásukat.



Úszásoktatás (4-7 éves korig)

A gyerekek folyamatosan fedezik fel az őket körülvevő világot. Eközben nem mindig veszik észre a szülői tiltások mögött rejtőző veszélyeket. Ez a kíváncsiság idézheti elő sajnos a vízi baleseteket. Az úszni tudás így ebben az életkorban már fontos mentőtényezőnek számít.

Azokkal a gyerekekkel, akik nem jártak babúszásra, vagy nem szeretik annyira a vizet, vízhez szoktató órával kezdünk és felmérve tudásukat, bátorságukat először játékosan ismertetjük meg őket a vízzel, amely során a vidám vízi játék mellett egyre bátrabbak lesznek és meg tanulják tisztelni a vizet. Megbarátkozunk a vízzel, sok éneket, mondókát játszunk, buborékot fújunk, próbálgatjuk a különböző lábtempók kivitelezését, majd lassan összekapcsoljuk a kartempókkal és szép fokozatosan jutunk el az úszáshoz. Az úszásórákon nemcsak a motorikus fejlődést, hanem a vízben való biztonságos mozgást is elsajátítják a gyerekek. Fontos, hogy a veszélyes helyzetekben az ijedség helyett, megpróbáljanak a víz tetején maradni. Az órák során megtapasztalják a gyerekek, hogyan reagáljanak a hirtelen, nem várt helyzetekben.

Az úszótanfolyamokon az életkoruknak és tudásuknak megfelelő oktatásban részesülnek a gyerekek.


Úszásoktatás, vízhez szoktatás óvodák, bölcsődék részére (3-6 éves korig)

Uszodánk vízhez szoktató és úszás órákat indít óvodák, családi napközik számára, 3 éves kortól. A szállításról az intézménynek kell gondoskodnia. Dadus, gondozó segítségére, jelenlététre szükség lehet, létszámtól függően. A csoportokat életkor, és úszás tudásszint alapján, 5-7 fős csoportokba alakítjuk. A foglalkozás 45 perces.




Miért jó az úszás?
 

Az úszás az egyetlen sportág, amely légzésszabályozásra kényszerít.

Szinte minden izom dolgozik.

Az úszás során boldogsághormon szabadul fel.

Egyes betegségek esetében sokszor az egyetlen mozgásformát jelenti, mivel  gyakorlatilag fájdalommentesen lehet az izomzatot trenírozni.