Mire jó a babaúszás?

Ez a fajta úszás nem arról szól, hogy a babák megtanuljanak úszni, de nem is arról, hogy csak pancsikáljanak, hanem ennél sokkal többről van szó. A babúszás célja elsősorban a vízben való mozgásfejlesztés és még számos jótékony hatása ismert.

Mivel a baba fejlődésének e szakaszában a szárazföldön még nem képes a gravitáció ellenében ilyen jól mozogni, ezért a víz egy ideális közeg számára, ahol a szinte teljes súlytalanságban könnyedén mozoghat. Ez nagyon fontos, hiszen az idegrendszer a mozgás által fejlődik a legjobban.

A rendszeres sportnak köszönhetően ellenállóbbá válik a szervezet a betegségekkel szemben,az állandó tevékenység pedig kötelességtudatra nevel, ami meghatározó lehet majd a későbbiekben.

A babúszással megelőzhetjük a később kialakulható betegségeket, amelyek a szárazföldön gyakran nem tapasztalhatóak, mint például a gerincferdülés, légzőszervi megbetegedések, stb.

A közös foglalkozások, dalok, mondókák rendkívüli módon fejlesztik a kommunikációs és szociális készségeiket és segítik majd őket a beilleszkedésnél, egy új környezethez való alkalmazkodásnál.

Jótékony hatással van a babák koordinációs-, motorikus- és érzelmi fejlődésére.

Fontos bizalomépítő és szorongásoldó hatása van és segíti a kicsiket a jó alvásban.

A  játékok során eggyé kovácsolódik a család, sok boldog pillanatot  élnek át együtt, és sok nehézséggel birkóznak meg közösen.





 

 

 

 

...ellenállóbb szervezet...

 

 

...kötelességtudat...

 

 

...vízbiztonság...

 

 

...víz szeretet...

 

 

...szocializálódás...

 

 

...kommunikációs készségek fejlesztése...

 

 

...idegrendszeri és motorikus fejlesztés...

 

 

...boldog pillanatok...

 

 

...mozgásfejlesztés...